sto td service
Евакуація з будь-якої точки Києва та області
+38 096 422 9955
Пн-Пт 09:00 - 19:00
Дата: 23.10.2020 - 05:14

7 правил безпечної їзди взимку

Чи доводилося вам замислюватися над тим, як потрібно в зимовий час безпечно їздити на автомобілі?

Правила безпечної їзди взимку

Чи доводилося вам замислюватися над тим, як потрібно в зимовий час безпечно їздити на автомобілі? Якщо ви вважаєте, що досить лише «взути» машину в зимову гуму, то ви помиляєтеся. Водіння машини в зимовий час пов’язано з масою труднощів. Найчастіше при неправильній експлуатації можна вивести деякі системи машини, наприклад, часто потрібен ремонт турбіни в Києві, якщо турбіна вийшла з ладу. Так все ж як правильно потрібно поводитися за кермом машини взимку?

Безпечне водіння в зимовий час – далеко не порожні слова. Це особливий принцип, якого повинен дотримуватися абсолютно кожен автовласник. При недотриманні норм і правил дорожнього руху протягом зимових місяців можливі сумні наслідки як для техніки, так і для людей. Всього кілька порад, а також ваша особиста обережність здатні уберегти вас від маси проблем.

7 правил безпечної їзди в зимову пору року:

1. Перш за все, основним фактором, що забезпечує комфортний і максимально безпечний рух, вважається підготовка вашої машини до подібних умов роботи. Не слід відкладати заміну рідин і шин на потім. Попередньо необхідно перевірити всі вузли і агрегати машини. Слідкуйте за технічним станом авто, і тоді машина не вийде з ладу в самий невідповідний момент. Пам’ятайте, що в зимовий час подібні несправності, під час руху здатні привести до серйозних наслідків!

2. Пересуватися по заміських і міських трасах потрібно надзвичайно обережно. Ваш стиль водіння взимку також повинен кардинально змінитися. Уникайте різких рухів, які здатні з легкістю привести до втрати управління і заметів. Намагайтеся тиснути на педалі максимально плавно, а кермо повертати якомога рівно, без ривків. Прагніть набирати швидкість поступово. Цим ви робите свою їзду взимку безпечнішою.

3. Пам’ятайте, що швидкісний режим руху в зимовий час повинен бути відповідним станом дороги. При здійсненні різних маневрів на дорозі обов’язково попередньо знижуйте швидкість. Між транспортними засобами в потоці автомобілів потрібно дотримуватися дистанції в 30-60 метрів. Ніколи не намагайтеся створювати різні дорожні ситуації, не відволікайтеся на провокації з боку інших учасників дорожнього руху. Не забувайте, що правило трьох «Д» в зимовий час стає особливо актуальним!

4. Безпечний рух взимку – це в першу чергу хороший огляд. Якщо запітніли або замерзли вікна, то на дорогу краще не виїжджати відразу. Дайте вікнам «відійти» і тільки тоді висувайтеся в дорогу. Для того, щоб прискорити процес, необхідно включити підігрів вікон. Також обов’язково прогрівайте двигун до початку руху.

5. Не рекомендується сподіватися на якісну роботу комунальних служб і різко підвищувати швидкість при виїзді на сухий асфальт. Зовні дорога може здаватися чистою, однак на ділі вона може виявитися обледенілою. Тонкий лід важко розрізнити під час їзди, особливо це стосується темного часу доби. Якщо не врахувати ці чинники, то можна створити проблему «на рівному місці».

6. У зимовий час потрібно подбати про те, щоб завжди були в повному обсязі спеціальні матеріали та інструменти. Антифриз, рідина для склоомивача, засіб для роботи з завмерли замками, лопати, щітки і скребки – все це вам неодмінно знадобиться в різних життєвих ситуаціях. Якщо ви підготувалися заздалегідь, то це зведете до мінімуму можливі ускладнення при експлуатації машини взимку. Теплий плід також не буде зайвим.

7. Потрібно правильно знати, як поводитися, якщо ви загрузли в снігу. Перш за все, ваші дії безпосередньо залежать від типу передачі. Для «механіки» потрібно трохи очистити простір близько коліс. Розгойдуйте машину «назад-вперед» на другій передачі. Ви неодмінно через деякий час виберетеся з будь-якого замету, а ось для «автомата» необхідно штучно створити неслизьку поверхню. Для цього можна підсипати під колеса пісок (часто використовують звичайний наповнювач для котячого туалету), підкласти дошки і т.д. Крім цього можна вдатися до фізичної допомоги «ззовні». Якщо ж все одно нічого не виходить, то можна злегка знизити тиск в шинах. Спустіть не більше 0,5 атмосфер. Після маневру не забудьте накачати шини знову.

При безпечному водінні ваші шанси не потрапити в різні неприємні ситуації на дорозі значно збільшуються. Цей принцип діє в будь-який час року. Якщо ви будете порушувати правила дорожнього руху, швидкісний режим буде не відповідати ситуації, то потрапляння в аварійну ситуацію стане лише питанням часу! Навіщо самому ускладнювати собі життя?!