sto td service
Евакуація з будь-якої точки Києва та області
+38 096 422 9955
Пн-Пт 09:00 - 19:00
Дата: 23.10.2020 - 05:13

Чистка інжектора в машині

Автомобіль при правильному догляді служить своєму власникові досить довго. Однак, досить часто у машини виникають труднощі з роботою двигуна

Чистка інжектора в машині СТО на Троєщині

Автомобіль при правильному догляді служить своєму власникові досить довго. Однак, досить часто у машини виникають труднощі з роботою двигуна. Найчастіше вони пов’язані з інжекторами, а вірніше, з їх засміченням. Таке явище може статися навіть у тому випадку, якщо ви дбайливо ставитися до машини. Чому виникають подібні труднощі в роботі інжекторів і як можна з ними впоратися?

Для початку потрібно зазначити, що промивка та чистка інжектора є обов’язковою процедурою. Пов’язано це з тим, що дрібні частинки нерозчинних смол, які потрапляють на форсунки через паливо, з плином часу відкладаються на їх поверхні. Це в свою чергу призводить до труднощів під час роботи вузлів двигуна внутрішнього згоряння. У цій статті розглянемо основні причини появи подібного забруднення, методи перевірки інжектора на наявність забруднення, а також способи боротьби з ним. Ця інформація буде корисна вам, якщо ви зіткнулися з подібною проблемою або ж хочете її уникнути в майбутньому. Однак пам’ятайте, що якщо у вас немає навичок в ремонті авто, то краще довірити цю процедуру професіоналам. Чистка інжектора в Києві проводиться фахівцями з величезним досвідом подібних робіт.

Причини виникнення забруднень інжектора

Такі двигуни відрізняються високою надійністю, однак, навіть їм необхідний належний догляд і турбота. Вони комфортніші в роботі в порівнянні з карбюраторними побратимами, однак, це зовсім не означає, що за ними не потрібно доглядати. Буває так, що у них після сотні тисяч пройдених кілометрів шляху починає збільшуватися значення витрати бензину, «серце» нестійко функціонує при русі в режимі холостого ходу, знижується потужність. В такому випадку зазвичай насамперед перевіряють запалювання і впорскування. Якщо з ними все в порядку, потрібно звернути свою увагу на інжектор.

Сам процес забруднення даного вузла відбувається наступним чином. Після того, як машина зупиняється, легкі фракції палива випаровуються дуже стрімко, а ось важкі компоненти і всілякі домішки накопичуються на поверхні форсунок. Це в свою чергу сильно зменшує кількість палива, яке впорскується за цикл. При негерметичності форсунки процес забруднення проходить швидше.

Пам’ятайте, що фільтри не здатні в повній мірі виправити ситуацію. Домішки зазвичай розчиняються в бензині і проходять крізь фільтр без особливого опору. Такі труднощі здатні проявитися і при меншому значенні пробігу. Негативний вплив роблять часті нетривалі поїздки, коли двигун не повністю прогрівається або ж використання палива сумнівної якості.

Перевірка агрегатів

Як правило, перевірка працездатності форсунок і пошук несправностей в процесі діагностики інжектора не надто відрізняється від подібних процесів для звичайних карбюраторних двигунів. Перш за все рекомендується здійснити перевірку інжектора на коректність роботи. Для цього знеструмлюємо кожну з форсунок по черзі. Якщо відключення не викличе змін, то це свідчить про наявність несправності в відключеному елементі. На не справних форсунках перевіряємо наявність напруги. Для цього вам потрібен вольтметр. Потім проводиться перевірка на коректність спрацьовування магнітного клапана. Потрібно лише на єдину мить оживити клему форсунки від акумулятора. Якщо ви почуєте клацання, то клапан працює справно. Коли ви перевірите всі форсунки та збоїв в їх роботі не виявите, то достатньо лише виконати просту промивку та всі труднощі повинні залишитися позаду.

Проведення промивання

Сьогодні існує кілька методик чистки та промивки, які користуються популярністю і попитом. Поговоримо про кожну з них окремо.

Використання присадок

Даний спосіб є найбільш дешевим і простим в реалізації. За його допомогою можна досить успішно боротися із забрудненнями інжектора. Придбати їх сьогодні зовсім не важко. Асортимент подібних засобів великий. Найбільшої ефективності можна добитися, якщо додавати в бензобак такі присадки регулярно. Коли ви помітите перші ознаки наявності забруднень інжектора, слід відразу застосувати ударні дози присадок. Однак, тут потрібно врахувати той факт, що істотний ефект буде лише в тому випадку, якщо трубопроводи і бензобак порівняно чисті. В іншому випадку весь наявний бруд без перешкод виявиться в фільтрі тонкого очищення і електробензонасосі.

Промивання без демонтажу

Можна здійснити промивання без безпосереднього зняття форсунки з двигуна. Для цього застосовується досить проста по конструкції  установка. Сам двигун потрібно відключити від системи живлення. Натомість до «серця» машини підключають агрегат для промивання. Після машину залишають працювати на 20-30 хвилин, але замість бензину застосовують спеціальний розчинник. Цей склад володіє чудовою очищуваною здатністю. Завдяки подібному засобу можна досить успішно видалити всі тверді відкладення з поверхні форсунок.

Промивання за допомогою ультразвуку

Дана методика вважається найефективнішою і високотехнологічною на даний момент. Форсунки потрібно демонтувати і помістити в спеціалізовану ультразвукову установку. У ній використовується особливий розчинник, який і чистить відкладення. Принциповою особливістю даного способу є те, що для найкращого ефекту очищення розчинник піддають впливу ультразвуку. В результаті він вібрує і очищає поверхню досить ефективно.

Незалежно від того, який варіант очищення ви виберете, його повинні проводити фахівці. Краще дозволити професіоналам своєї справи очистити інжектор у вашій машині для досягнення максимально якісного ефекту!