sto td service
Евакуація з будь-якої точки Києва та області
+38 096 422 9955
Пн-Пт 09:00 - 19:00
Дата: 31.10.2020 - 14:57

Гідроудар двигуна

Поїздки по глибоких калюжах сприяють для вашого автомобіля отриманням гідроудару, який характеризується різкою зупинкою машини

Гідроудар двигуна автомобіля і як його уникнути

Поїздки по глибоких калюжах сприяють для вашого автомобіля отриманням гідроудару, який характеризується різкою зупинкою машини. Що мається на увазі під поняттям «гідроудар» і яким чином можливо уникнути його негативних наслідків?

Під поняттям «гідроудар» прийнято розуміти момент, коли всередину заведеного двигуна потрапляє рідина – вода. Ця рідина практично не схильна до стиску і тому вона здатна негативно впливати на роботу машини. По суті, коли ви проїжджаєте по калюжі, то вода може без перешкод потрапити до двигуна за допомогою повітряного фільтра, а поршень при цьому не зможе стиснути її. Таким чином, двигун різко зупиниться, а ви відчуєте удар – іншими словами, ви не зможете деякий час завести машину.

До моменту отримання гідроудару, всі рухомі елементи мотора отримують істотне кінетичне навантаження. Вона здатна без особливих зусиль поламати або скрутити будь-яку конструкцію з міцного металу. При цьому, необхідно розуміти, що, чим вище були обороти у вашого двигуна на даний момент, то тим більше можуть бути негативні наслідки. Після таких випадків найчастіше потрібен капітальний ремонт двигуна на Троєщині.

Уникнути гідроудару насправді досить просто: є кілька простих правил, які допоможуть вам в цьому.

Перш за все, намагайтеся проїжджати глибокі ділянки дороги з калюжами на мінімальній швидкості і максимально обережно, переважно, якщо ви заздалегідь пригальмуєте ще до калюжі. Головне – не допустити бризок з коліс. Візуально це досить красиво, але може сильно нашкодити машині. Пам’ятайте, що у багатьох авто повітрозабірники розташовані досить низько, тому, коли ви проїжджаєте на досить високій швидкості крізь калюжу, то створюєте хвилі, які здатні піднятися на немаленьку висоту і в такому випадку вони неодмінно потраплять в двигун.

Оптимальним виходом буде проїзд глибоких калюж на низьких швидкостях. При цьому не можна різко прискорюватися або гальмувати, а також ніколи не зупиняйтеся безпосередньо в калюжі, адже повторний запуск гарантує 90% на отримання гідроудару при високому рівні води.